o mně

KDYŽ SE KONÍČEK STÁVÁ PRACÍ I ZÁBAVOU...

Když jsem se v patnácti rozhodovala, kam půjdu na střední, oděvní průmyslovka byla jasná volba. Už jako malá jsem se motala kolem mamky, když šila a pletla... Ale nikdy jsem se nezapojila nějak výrazně. Spíš jsem byla pozorovatel. Až v těch patnácti letech jsem si řekla, že "to" je vlastně ono.

„Móda by měla být především zábava. Pokud nosíte to, co vám sedí, nemusíte slepě následovat módní trendy.“

Cesta k vlastnímu tvoření byla ale docela dlouhá... Čtyři roky na střední, pak další tři na VOŠ textilní v Brně a nakonec práce s různým zaměřením. Ale i tam jsem tvořila - ať už návrhy kuchyňských linek, na střihárně nebo přímo střihy.
Po několika přehlídkách, šatech pro finalistku Miss České republiky a letech v práci přišla mateřská a velký návrat ke strojům. Nejdřív drobnosti pro dceru a po návštěvě Olomouce jsem se pustila do kabelek (- prvním impulzem pro tuto tvorbu byla návštěva kamenného obchodu s handmade tvorbou, kde jsem si mohla z blízka prohlédnout výrobky jiných tvůrců. Kvalita nabízeného šitého zboží mě natolik zklamala, že jsem si dala "předsevzetí", že v tomto oboru budu lepší!).
Každý prodaný kousek mě hnal dál. Naučila jsem se střihy pečlivě vypracovávat, naučila jsem se pracovat s koženkou ale také propracovat každý detail. Spousta barevných kombinací vznikla na základě přání zákaznic.
Nešiji ve velkém množství a nebaví mě klasická sériová výroba. Kvalita u mě vítězí nad kvantitou. Miluju originály a chci svým zákaznicím dopřát pocit jedinečnosti.

"Móda je to, co vám návrháři nabízejí čtyřikrát do roka.
Styl je to, co si sami vyberete."

Začalo to kabelkou.
Mé kabelky a tašky jsou v ulicích k vidění už od jara 2010. Za značkou stojím já - Marcela. Sem tam se přidají ruce mé šikovné maminky (při šití), ruce mého šikovného muže (když je třeba donést balíky na poštu) a fantazie našich dětí.

Šít kabelky mi zpočátku přišlo jednodušší. Byly dány rozměry, tvary,... Zákaznice si jen doladila barevnou kombinaci.
Postupem času jsem se rozhodla zařadit do své nabídky i to, co jsem vystudovala - oděvy.
S každou zákaznicí si snažím vybudovat vztah, přijít na to, co se jí líbí a pomoct při rozhodování, která látka či střih je pro ni ten nej!

Funguji jako zakázkové šití na dálku a na obou stranách je spokojenost
- na mé straně, protože šiju různorodé věci
- na straně zákaznice, protože nosí originál

Okrajově šiju i doplňky do bytu/dětských pokojíčků...

Neexistuje pro mě malá zakázka!


Kdo je součástí týmu?

- ta, co hledá a objednává materiál, komunikuje se zákazníky, navrhuje, šije, balí, tiskne faktury,... a večer padá únavou
Můj muž - ten, co nosí balíky s materiálem domů a balíčky s výrobky zase na poštu; ten, co mi namaže záda, když to s prací přeženu :)
Naše děti - ty, které neustále srší vtipem, optimismem a nabíjejí mě energií; ty, jejichž fantazii často využívám...